Test Czakr

Czakra serca otwarta

Otwarta czakra serca łączy ziemską energię czakr dolnych z energią mentalnych czakr górnych. Przepływ odbywa się z góry do dołu w kierunku przejawienia, pozwalając dzięki współodczuwaniu, dzieleniu się i wybaczaniu, znajdywać motywację, odwagę i partnerów do rozważania pomysłów, urealniania wizji, wykuwania planów i utrzymywania harmonii w zespole realizującym zadania. Przepływ odbywa się także z dołu do góry w kierunku wyzwolenia, umożliwiając dzięki pragnieniu uwolnienia, chęci współodczuwania i miłości, odnajdywać w sobie dystans do własnej indywidualności, nadzieję na wzajemną inspirację oraz duchowych sprzymierzeńców aby rozmawiać o wizjach, wizualizować intuicyjne obrazy i wspólnie medytować w intencji spełnienia.

Oprócz “Wybaczam sobie, akceptuję i kocham siebie”, otwarta czakra serca reaguje i dba przede wszystkim o innych, przyciąga uwagę do tego “Jakie są potrzeby innych ludzi?”, “Jak on/ona będzie się czuć?”, “Czy to będzie też ciekawe i dobre dla niej/niego?”. Zachowanie harmonii między przekonaniami “jestem ważny, zwracam się ku sobie” i “oni są ważni, zwracam się ku innym” jest kluczowe dla równowagi między indywidualnym a wspólnotowym aspektem życia. Aby ją osiągnąć trzeba w takim samym stopniu rozwijać czakry Mocy i Serca.

Czakra Serca jako centralny ośrodek systemu czakr wpływa na wszystkie czakry, jest szczególnie ważna, gdyż z niej pochodzą wybaczenie i miłość, które są w stanie skutecznie rozpuszczać i neutralizować wszelkie napięcia mogące deharmonizować i blokować inne czakry. Przez otwarcie czakry Serca, możesz osiągnąć otwarcie oraz harmonijną ekspresję energii pozostałych czakr.