Test Czakr

Oddziaływanie wzajemne czakr

Czakry nie są od siebie oderwane, tylko współpracują ze sobą i wywierają na siebie nawzajem wpływ. Można powiedzieć, że czakry to piękna energetyczna sieć naczyń połączonych obecna w naszych organizmach.

Każda z czakr ma własne cechy, które wyróżniają ją na tle funkcji wszystkich pozostałych czakr. Nie znaczy to jednak, że czakra to tylko pojedynczy, wyizolowany element. Wszystkie czakry układają się wspólnie w system i są ze sobą wyraźnie połączone w sensie takim, że wywierają na siebie wzajemnie wpływ. Stały subtelny wpływ np. obniżający lub podnoszący poziom aktywności czakry. Tak więc jeśli ktoś zaobserwował u siebie np. obniżenie poziomu energii w jednej tylko danej czakrze, może to być dobry moment na przeanalizowanie, jaki wpływ ten niedobór zaobserwowany w pojedynczym obszarze - wywarł na działanie pozostałych czakr.

W praktyce nie zdarza się prawie nigdy, by np. zablokowanie jednej czakry nie wpłynęło na przepływy energii w innych czakrach. Mimo że każdy organizm naturalnie dąży do równowagi i harmonii, w praktyce nieustająco balansujemy między emocjami a myślami, między ciałem a wyobraźnią. Kluczem do prawdziwej równowagi jest kompleksowa obserwacja swojej energii emocjonalno-myślowo-fizycznej. Tak jak artysta nie może stale karmić się samymi wzniosłymi, abstrakcyjnymi i duchowymi ideami, a potrzebuje coś zjeść, odetchnąć, pójść na spacer, tak samo organizm człowieka - ten cielesny, typowo biologiczny - jest skomplikowaną siecią organicznych zależności, i taką samą siecią jest nasza świadomość, duchowość i struktura czakr.